"Ahıska Türkü Göçmenler Dayton'u Daha Güvenli Hale Getiriyor"

ABD’de Binlerce Ahıska Türküne ev sahipliği yapan Dayton’daki Ahıska Turkish American Community Center Başkanı İslam Shakhbandarov bir açıklama yaparak ABD Başkanı Donald Trump’ın seyahat yasağı kararnamesine dair endişelerini dile getirdi.

Ahıska Turkish American Community Center Başkanı İslam Shakhbandarov

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriyeli mültecilerin ABD’ye girişini askıya alan ve halkının çoğunluğu Müslüman olan 7 ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişine 90 gün yasak getiren başkanlık kararnamesine ilişkin bir açıklama yapan İslam Shakhbandarov, “Bizler ABD’ye 2004 yılında Rusya’dan mülteci olarak geldik ve Trump’ın dünya üzerinde en incitilebilir konumda olan insanlara, mültecilere yönelik kararından dolayı endişe duymaktayız” dedi.

İslam Shakhbandarov, “bir sürü başka problemimiz varken, mülteci sorununa odaklanılarak bu şekilde yaklaşılması çok üzücü ve hayal kırıcı” dedi. Shakhbandarov, “ABD’de sadece belli grupların etnik kökenleri ve dini inançları nedeni ile hedef alınmasının kabul edilemez olduğunu ve Trump’ın seçim kampanyası boyunca da devamlı dini grupları, göçmenleri ve belirli etnik grupları hedef almasının endişe yarattığını dile getirdi.

İslam Shakhbandarov, 7 yaşındaki oğlunun bile yaşananların farkında olduğunu ve kendisine “Baba Donald Trump bizden neden nefret ediyor diye sorduğunu” dile getirdi. İslam Shakhbandarov, Dayton’un güvenli bir şehir olduğunu ve bunun sebebininde ev sahipliği yaptığı göçmenlerin Dayton’u daha güvenli bir hale getiriyor olmasının yattığını söyledi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu