Ana Sayfa » Haberler » Ahıska Türkleri » Ahıskalı Türklerden Afrin Operasyonuna Destek Mitingi

Ahıskalı Türklerden Afrin Operasyonuna Destek Mitingi

Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği 20 Ocak’ta başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na yönelik destek mitingi yaptı. AKATÜB Kemer Temsilciliği’nin ev sahipliğinde Kemer’de Saat Kulesi Meydanında yapılan destek mitingine çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

AKATÜB adına basın açıklamasını Genel Kurul Danışmanı Ali Mirdas okudu. AKATÜB Kemer İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen destek mitingine Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Minta, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara ve İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Aydemir katıldı.

Ak Parti İlçe Başkanı konuşmasında Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği’ne bu mitingi yaptıkları için teşekkür ederek operasyonda kullanılan silahlarımızın %70 oranında milli olduğunu ifade etti. MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara’da konuşmasında Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği’ne bu mitingi düzenledikleri için teşekkürlerini ileterek her zaman Devletimizin ve Mehmetçiğimizin yanındayız dedi.

Miting sonunda AKATÜB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kemer Huzur Camii Rehber İmamı Bahadır Alioğlu operasyonda görev alan Mehmetçiklerimiz için Fetih Suresi’ni okudu ve dualar etti.

AKATÜB Kemer Temsilcisi Cemal Kemal miting sonrası yaptığı açıklamada “Kanımızın son damlasına kadar Devletimize kastedecek hainlerin karşısında duracak, onlarla mücadele edeceğiz. Ahıskalı Türk Camiası olarak geçmişte olduğu gibi gelecekte de vatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin yanındayız.” dedi.

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?
Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: Alem Haber

Alem Haber içerik botudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir