Ahıskalılardan Azerbaycan’a Destek

Antalya’da yaşayan ve Ahıskalı Türkler Dernekler Federasyonu’nun çatısı altında buluşan Ahıska Türkleri Azerbaycan’a destek verdi. Şehirde yüzlerce araçla moral konvoyu düzenlendi

Antalya’da yaşayan Ahıska Türkleri, işgal altında olan Karabağ’ın işgal altından kurtarılması için Azerbaycan’a destek vermek için bayrak açtı. Öz vatanlarından sürgün edilerek Türkiye’ye yerleşen Ahıskalılar, genç, yaşlı demeden gerekirse cephede savaşmaya hazırız mesajı verdi.

AZNAUROV HATIRLATILDI
1992 yılında başlayan Ermeni işgaline karşı gönüllü olarak Azerbaycan Ordusuna katılan ve birçok işgalciyi etkisiz hale getirdikten sonra şehit olan Ahıska Türk’ü Topçu Üsteğmen İskender Aznaurov’un mücadelesini hatırlatan Ahıskalılar, ‘Biz 2 devlet tek milletiz” dedi. Ahıskalı Türkler Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Osmanlı (80), “Türkiye’nin desteği ile kardeş Azerbaycan zafere ilerliyor. Biz Ahıska Türkleri olarak kardeşimizin yanındayız. İhtiyaç olması halinde koşa koşa cepheye giderim” diye konuştu.

CEPHEYE GİTMEK İSTİYOR
Ahıska Türkü emekli anestezi doktoru 64 yaşındaki Sabriye Şirin, Ermenistan’ın sivilleri hedef alan saldırılarında yaralananları tedavi etmek için bölgeye gitmek istediğini ifade etti. Şirin, “Azerbaycan ordusunda Ahıskalı askerlerde var. Bu mücadelede cepheye gidip yaralı askerleri tedavi etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. 72 yaşındaki Muhteber Osmanlı ise, “Vatansız yaşayan insan yetim sayılır. 50 sene vatansız yaşadık. Şimdi bu al bayrağın altında yaşamaktan gurur duyuyoruz” dedi.

KONVOY OLUŞTURULDU
Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına ve topraklarını işgaline tepki göstermek isteyen vatandaşlar, İHH İnsani Yardım Vakfınca organize edilen araç konvoyuna destek verdi. Kepez’deki Erdem Beyazıt Kültür Merkezi önünde toplanan vatandaşlar, araçlarıyla şehir turu atıp Türk ve Azerbaycan bayrakları açarak sloganlarla harekata moral desteği verdi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu