Ana Sayfa » Haberler » Ahıska Türkleri » AKATÜB’den Kan Bağışı Kampanyası
Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

AKATÜB’den Kan Bağışı Kampanyası

1 Şubat 2018 tarihinde sabahtan akşama kadar Antalya Muratpaşa Kent Meydanı’nda Ahıskalı Türk Camiası tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve tüm Güvenlik Güçlerimiz için kan bağışı yapıldı. Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği (AKATÜB) tarafından Türk Kızılayı koordinasyonuyla gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında 120 ünite kan toplandı.

Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği’nden gelen talep üzerine Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi koordinasyonuyla Muratpaşa Kent Meydanında kampanya düzenlendi. Düzenlenen kan bağışı kampanyasına Ahıskalı Türkler yoğun ilgi gösterdi.

Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği tarafından yapılan açıklamada, her yıl kampanyayı düzenlediklerini, Türk Kızılayı’nın kan stoklarına destek vermek istediklerini ifade edildi. Afrin bölgesinde süren operasyon nedeniyle kan ihtiyacının daha da artacağını düşündüklerini için kampanyayı daha da önemsediklerini ifade eden AKATÜB, kampanyanın zaman zaman tekrarlanacağını belirtti.

Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tufan Ertop, AKATÜB’den gelen talep üzerine kan bağışı çadırı kurduklarını belirtti. Çadırda 2’si doktor, 6’sı hemşire olmak üzere 15 personelin görevli olduğunu ifade eden Dr. Tufan Ertop, “Kış dönemlerinde kan stoklarımız maalesef azılıyor. Bu tür kampanyalarla kan stoklarımızı destekliyoruz. 18- 65 yaş arasındaki sağlıklı her insanımızı kan bağışına bekliyoruz” diye konuştu.

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: Alem Haber

Alem Haber içerik botudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir