Ana Sayfa » Haberler » Ahıska Türkleri » AKATÜB’ten Bir İlk

AKATÜB’ten Bir İlk

4 Ocak Perşembe günü Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde yapılan bilgilendirme toplantısında “bütün Dünya’da ki Ahıskalı Türklere istisnai bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı” verileceği duyurulmuştu. Yaşanan bu gelişme sonrası Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği (AKATÜB) harekete geçerek bu güzel haber ile ilgili bir istişare toplantısı düzenledi.

Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı

 

13 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Meclis Salonunda Ahıskalı Türkler için uygulanan istisnai haklar ile ilgili halka açık bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. AKATÜB ev sahipliğinde yapılan toplantıda Nüfus ve Vatandaşlık İşlerinden Sorumlu Vali Yardımcısı Sn. Hamdi BOLAT, Antalya İl Göç İdaresi Müdürü Osman ERDEM ve ekibi ile Antalya İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ülkü YAVUZ ve ekibi hazır bulundu.

Antalya İl Vali Yardımcısı Hamdi BOLAT

Ahıskalı Türklerin yaşadığı sorunları dinleyen ve sorularını yanıtlayan yetkililer bir kez daha “tüm Dünya’da yaşayan Ahıskalı Türklere Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı hakkı tanındığını” ifade etti.

AKATÜB tarafından İbrahim Gazigil’in Karasevdam Türkiye isimli kitabı Antalya İl Vali Yardımcısı Hamdi BOLAT’a hediye edildi.

Toplantı bitiminde konuklara Mircevat AHISKALI’nın Fani Nakışlar isimli şiir kitabı ve İbrahim GAZİGİL’in Karasevdam Türkiye: Ahıska Türklerinin Yeniden Doğuşu 1829-1992 isimli kitapları dağıtıldı.

Toplantının videosu izlemek için tıklayınız.

AKATÜB tarafından Mircevat AHISKALI’nın Fani Nakışlar isimli şiir kitabı Antalya İl Vali Yardımcısı Hamdi BOLAT’a hediye edildi.

 

AKATÜB tarafından Mircevat AHISKALI’nın Fani Nakışlar isimli şiir kitabı Antalya İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ülkü YAVUZ’a hediye edildi.

 

AKATÜB tarafından İbrahim Gazigil’in Karasevdam Türkiye isimli kitabı Antalya İl Göç İdaresi Müdürü Osman ERDEM’e hediye edildi.
Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?
Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: Alem Haber

Alem Haber içerik botudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir