Ana Sayfa » Haberler » Akın Akınözü Kimdir?

Akın Akınözü Kimdir?

22 Eylül 1990 Ankara doğumludur. Küçük yaşlardan itibaren son derece başarılı bir eğitim hayatı geçiren Akın, TED Ankara Koleji Matematik Fen Bölümü mezunu olarak lise hayatını tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sonrası Los Angeles’ta Uygulamalı Matematik alanında yüksek lisans yapmıştır. Üniversite eğitimini tamamlayan Akın, oyunculuk kariyerine yönelerek CRAFT Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Gökçe Altan Ajans’a bağlı olarak profesyonel oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Akın, oyunculuk eğitimlerinin ardından ilk olarak 2014 yılında Azrail filmi kadrosunda yer almıştır. Hırvatistan ve Slovenya ortak yapımı bu filmde ilk defa rol alan Akın, küçük de olsa aldığı bu rol ile birlikte kendisi için çok önemli bir deneyim edinme şansına sahip olmuştur.

2015 yılında Muhteşem Yüzyıl: Kösem isimli dizide canlandırdığı Ali karakteriyle televizyon ekranlarına ilk kez boy göstermiştir. Daha sonra sırasıyla 2016’da Arkadaşlar İyidir isimli dizide Yunus, Payitaht Abdülhamid isimli dizide Ömer, Aslan Ailem isimli dizide ise Murat karakterlerini canlandırmıştır.

Şu anda ATV ekranlarında ilgiyle takip edilen Hercai isimli dizide Miran karakterini canlandırmaktadır.

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?
Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: Alem Haber

Alem Haber içerik botudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir