Ahıska TürkleriHaberlerManşetTürkiye

Başkan'ın Referandum Mesajı

2017 yılı Türkiye’de bir çok köklü değişimin de habercisi oldu. Farklı tarihlerde gerçekleşen olaylar ve akabinde yaşanan gelişmeler sancılı bir süreçten geçtiğimizin habercisi. Kader bizi 100 yıl önce sahibi olduğumuz bu güzel topraklarda yaşadıklarımızla tekrar karşılaştırdı.

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yıkmak için teşebbüs eden ve darbeci diye nitelendirilen teröristler hedeflerine ulaşamadılar. Türk Halkı gerek vatana olan sadakatini gerek demokrasiye olan inancını bir kez daha bütün dünyaya gösterdi. Dünyanın hiçbir ülkesinde yaşanmayacak bir kahramanlık destanı ile hem bayrağına hem demokrasisine sahip çıkan halk 16 Nisan 2017 tarihinde güzel ülkemizin yönetim şekliyle ilgili hür kararını da verdi.
 
Geçtiğimiz ay gerçekleşen referandumun bizlere tek tarafın değil bütün Türkiye’nin galip geldiğini gösterdi. Verilen oylar ve seçimlerden çıkan oranlar bizlere bu ülkenin demokratik bir yönetimle “yarı başkanlık” sistemine cumhuriyet rejimi yönetim şekliyle nasıl geçeceğini de göstermiş oldu.
 
Bayrak uğrunda can vermeye hazır ve demokrasiye olan inancı tam olan Ahıska Türkleri olarak 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen referandum sonuçlarının ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni eder, 15 Temmuz 2016 tarihinde ki darbe girişimi sırasında sergilemiş olduğumuz kararlılık ile bugünden sonra da daha güçlü bir Türkiye için hedefe doğru durmadan koşacağımızı beyan ederiz.
 

Bursa Birleşik Ahıskalı Türkler Derneği Başkanı
Paşa ALİHAN

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir