Ana Sayfa » Haberler » Dünya » Çavuşoğlu: ABD yaşadığı hayal kırıklığını düşünmelidir

Çavuşoğlu: ABD yaşadığı hayal kırıklığını düşünmelidir

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “ABD sadece kendi yaşadığı hayal kırıklığını düşünmemelidir. Darbe girişiminde bulunan bir hain var ve onu besliyorlar. Benden belge istemesine gerek yok, ABD bunu zaten biliyor” dedi.

10. Büyükelçiler Konferansı’nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. ABD ile diplomatik çözüm yolunun sürdürüleceğine vurgu yapan Çavuşoğlu, F-35’lerle ilgili bu süreçte bir teslimat olmayacak. Türkiye zaten ikisini teslim aldı. Pilotlarımız orada ve eğitim süreci devam edecek” dedi.

“Var olan sorunları diplomasi yoluyla çözmek için gayret göstereceğiz ama baskılara da boyun eğmeyeceğiz. ABD veya herhangi bir ülke sadece kendi yaşadığı hayal kırıklığını düşünmemelidir. Türkiye’de darbe girişiminde bulunan bir hain var ve onu besliyorlar. Benden belge istemesine gerek yok, ABD bunu zaten biliyor. ABD’de baskı yaparak netice alabileceğini düşünen bir anlayış var.”

F-35 TESLİMATI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, F-35’lerle ilgili, “90 gün içinde yönetim bir rapor verecek, bu süreçte bir teslimat olmayacak. Türkiye zaten ikisini teslim aldı. Pilotlarımız orada ve eğitim süreci devam edecek” dedi.

 

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?
Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: Alem Haber

Alem Haber içerik botudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir