Ana Sayfa » Haberler » Ebru Şahin Kimdir?

Ebru Şahin Kimdir?

Ebru Şahin, 18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Akademisinde lisans eğtimini tamamlayan Ebru, daha sonra oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

2015 yılında reklam filmlerinde rol almaya başlayan Ebru Şahin, profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyimini 2016 yılında Didem karakterini canlandırdığı Kan Parası isimli sinema filmiyle yaşamıştır. Ali Adnan Özgür’ün yönetmenliğini yaptığı filmde Ekran Can ve Mutlu Güney gibi usta isimlerle çalışma fırsatı bulmuştur.

2017 yılında gösterime giren Babam isimli sinema filminde Nilüfer karakterini canlandırmıştır. Nihat Durak’ın yönetmenliğini yaptığı filmde Çetin Tekindor, Ali Düşenkalkar ve Erkan Kolçak Köstendil gibi usta isimlerle çalışma fırsatı bulmuştur. Aynı yıl FOX TV’de yayınlanan Savaşçı isimli dizide konuk oyuncu olarak rol almış ve Didem karakterini canlandırmıştır.

Aldığı rollerde göstermiş olduğu performansla oyunculuk alanındaki başarısını kanıtlayan Ebru Şahin, Star TV’de yayınlanan İstanbullu Gelin isimli diziyle televizyon dünyasında ki ilk ciddi deneyimini yaşamıştır. Özcan Deniz ve Aslı Enver’in başrollerini paylaştığı bu dizide iki sezon boyunca Burcu Selimer karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında ise Yasak Elma isimli dizide rol almıştır.

2019 yılında Sümeyye Koç’un romanından uyarlanan ve ATV’de milyonlarca kişiyi ekranlara bağlayan Hercai isimli dizide Reyyan isimli başrol karakterini canlandırmaya başlamıştır.

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?
Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: Alem Haber

Alem Haber içerik botudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir