Foto GaleriManşetTeknolojiTeknoloji

En İyi Ücretsiz WordPress Eklentileri

Ücretsiz en iyi WordPress eklentilerini sizler için bir araya getirdik. WordPress.org’ta yayınlanan resmi indirme sayfalarına ulaşmak için resme tıklayınız.WordPress altyapısında kurulmuş internet sitelerini istenmeyen yorumlardan koruyan yorum eklentisidir. Akismet ismi “Automattic and Kismet” in kısaltmasından oluşuyor. Eğer sitenize gelen spam içerikli yorumlardan kurtulmak istiyorsanız sizin için ideal bir program diyebiliriz.


WordPress altyapısında kurulmuş internet sitelerinde basit bir şekilde iletişim formu oluşturmaya yarayan eklentidir. Contact Form 7 ile birden çok iletişim formunu oluşturabileceğiniz gibi buna ek olarak formları ve e-posta içeriklerini esnek bir biçimlendirmeyle çok kolay bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Form ajax ile güçlendirilmiş gönderim, CAPTCHA, Akismet istenmeyen filtreleri ve daha bir çok özellik destekler niteliktedir.


WordPress altyapısında kurulmuş internet sitelerinde resim galerileri oluşturmak için kullanılabilecek güzel eklentilerden biridir. NextGEN Gallery eklentisi galerilerle ilgili oldukça fazla seçenek sunuyor. Yayınlamak istediğiniz resim veya fotoğrafları albümler şeklinde kategorileyip internet sitenizde hızlı ve pratik bir şekilde ziyaretçilerinizin beğenisine sunabilirsiniz.


WordPress altyapısında kurulmuş internet sitelerinin en büyük problemi site hızıdır. Sitenize içerik ekledikçe site hızınızın gerilediğini görürsünüz. Site hızınızın düşük olması ise sitenizin ziyaretçilerinizin azalmasına ve Google’da alt sıralara düşmenize neden olur. W3 Total Cache, site hızınızı arttırabileceğiniz güzel bir eklentidir. Bir çok hosting firması tarafından da önerilen bu eklenti günde binlerce tekil hit alan sitelerde kullanılmaktadır.


WordPress altyapısında kurulmuş internet sitelerinde güvenlik açıklarıyla ilgili önlemler alabileceğiniz en güzel eklentilerden biridir. Wordfence Security, sitenizde tarama yaparak güvenlik açıklarınızı tespit edebileceğiniz, login (kullanıcı giriş) sayılarını belirleyebileceğiniz ve daha bir çok güvenlik kuralını basit bir kaç tıklama ile hiçbir kod gereksinimi duymadan yapabileceğiniz bir eklentidir.


WordPress altyapısında kurulmuş internet sitelerinin en büyük sorunlarından biri de şişkin veri tabanlarıdır (database). WP Optimize ile hiçbir koda ihtiyaç duymadan basit bir kaç tıklama ile tüm yazı sürümlerini, istenmeyen veya onaylanmamış yorumları silebilir, veritabanı tablolarının hepsini düzenleyebilir, ayrıca isterseniz bir kullanıcının kullanıcı adını da değiştirebilirsiniz. Bu sayede veritabanınızda ki yükü hafifleterek sitenizin hızını arttırabilirsiniz.


WordPress için en iyi SEO eklentisi nedir sorusunun cevabıdır. Yoast SEO hem tüm ayarlarının basit olması, hem de sürekli olarak güncellenmesi yönünden SEO eklentilerinden açık ara öndedir. Yoast SEO ile Google, Bing ve Alexa‘da site doğrulaması yapabilirsiniz. Meta ayarlarınızı basit bir şekilde rahatlıkla düzenleyebilir, sitemap (site haritası) oluşturabilirsiniz. Bunlar sadece yapabileceklerinizin bazılarıdır. Sizlere tavsiyemiz SEO çalışmalarınız için bu eklentiyi kullanmanızdır.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir