Fosuruktan Fors

Günümüzün en büyük problemlerinden biridir ego! Gelişen teknoloji ile bilgi kirliliğinin artması zarar diye nitelendirilecek bir çok olaya gebe bırakmıştır yaşamı. Bilgelerin ahkâm keser nitelikte sözlerinden lider isimli tiyatro oyunlarına kadar çok şeyler gördük yakın geçmişimizde! Bu mahlukatın devamı olan yeni tiyatro ise işi daha da ileri götürdü. Kendini boy aynasından gören bilgisiz bilgelerle mücadele ederken bir de baktık ki farklı türevler türemiş ortalıkta. Ve şimdi onun uç noktasına ulaşmış durumdalar…

Her şey 17 Eylül’de DATÜB isimli derneğin üyesi olan Paşa Alihan isimli kişinin yapmış olduğu paylaşım ile başladı. Söz konusu kişi yapmış olduğu paylaşımda DATÜB isimli derneğin başkanı için “Başkomutan” ifadesini kullandı. Paşa Alihan söz konusu olayla ilgili DATÜB isimli derneğin 19 Eylül 2017 tarihinde Barış Manço Kültür Merkezi Küfür (normalde tiyatro diye geçer resmi ismi ama Paşa Alihan nedense küfür yazmıştır) Salonu‘nda yapacakları toplantıya Başkomutan‘larının geleceğini açıklıyordu.

Biz daha bu olaya toplum olarak tepkimizi yeni yeni göstermeye başlamıştık ki ikinci bir olay daha yaşandı. Rövşen Memmedoğlu isimli bir kişinin sözlerini yazdığı ve DATÜB isimli derneğin Türkiye Kadınlar Kolu Temsilcisi görevine getirilen Selemet Cevdet isimli hanım efendinin yorumladığı şarkıda ilginç görüntülerin yanı sıra ilginç sözlerde yer alacaktı. Daha önceden Başkomutan olarak ilan edilen Ziyattin Kassanov isimli kişiye “dünya kıymet verir senin işine” gibi yağcılıkta zirvenin yaptığı bir cümle ile giriş yapılan şarkıda hız kesmeden “Tayyip Erdoğan’la verip el ele, Türk’ün tam özüsün Türk’ün tam hası, DATÜB yuvası kalacak tarihte Uludan Ulu” gibi akla mantığa sığmayacak sözlerle devam ediyordu. Her halde bunun da ötesine geçemezler dediğimiz günlerdi o videonun paylaşıldığı 24 Kasım 2017 tarihi. Ancak zaman bizi yanıltmaya devam edecekti.

Geçtiğimiz günlerde Antalya’ya gelen Paşa Alihan bir kez daha sahneye çıkacaktı. DATÜB dedikleri derneklerini yüceltmek için elinden gelen gayreti yapacak ve DATÜB isimli derneği, İslamiyet‘te ibadethane olarak betimlenen Cami’ye benzetecekti! Gerçekten sınırlar zorlanıyordu. Birileri bunu bilerek yapıyor ve “ben daha fazla överim başkanımı” mantığıyla hareket ediyordu. Biz daha bu benzetmenin bizde oluşturduğu şaşkınlığı üzerimizden atamamıştık ki bugün DATÜB isimli derneğin Bursa Temsilciliği‘nden yeni bir bomba daha geldi.

DATÜB Bursa Temsilciliği adıyla açılan Facebook hesabında sağ üst köşede bir fors kullanılmıştı! Bu forsun ne hikmetse Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Forsu ile aynı olması ise “yeter artık” dememize vesile olacak bir hadise olarak tarihe geçti…

Bunca saçmalığa ve densizliğe rağmen DATÜB isimli derneğin tek bir yöneticisi bile bugüne kadar bir açıklama yapmadı. DATÜB isimli derneğin personeli olarak çalışan maaşlı eleman Fuat Uçar‘ın “Türkiye kimseye para harcamaz, para vermez” anlamlı sözcükleri ile başlayan ve sonrasında gittikçe şiddeti ve dozu artan bu densizlikler ile ilgili yapılması gereken nedir? Yaşanan dolandırıcılık ve şiddet olayları sonrası toplantı yapmak için sözde programını yarıda keserek Bursa yerine İstanbul’a geldi Ziyattin Kassanov. Bu toplantıda DATÜB isimli derneğin üyesi Ertan Topçu ve 4 dernek başkanı karşısında ne kadar aciz kaldığını gösteren Ziyattin Kassanov bu densizliklere neden ses çıkarmıyor? Yoksa bu konularda da mı aciz kalıyor? Bakalım zaman bize neler gösterecek…

Yazarın DATÜB isimli derneğe notu: Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Forsu ile ilgili yasayı söz konusu DATÜB isimli derneğin incelemesini tavsiye ederim.

Uyarı: Yazının ilk paragrafında kullanılan mahlukat ifadesi çoğul anlam taşımaktadır. Mahlukat kelimesinin tekil anlam taşıyan ifade biçimi ise mahluk olarak Türk Dil Kurumu‘nun sözlüğünde yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu