Ana Sayfa » Haberler » Ahıska Türkleri » Adalet İstiyorum

Adalet İstiyorum

Bugün yazacaklarım tamamen duygusal kelimelerden oluşan cümlelerden ibaret olacak. Lakin bende kendi çapımda bireysel bir bildiri yayınlıyorum. Adalet istiyorum sadece.
Adalet İstiyorum
Geçtiğimiz günlerde 1128 “akademisyen” bu ülkede yaşananları neden göstererek bir bildiri yayınlama zahmetinde bulunmuşlar. Bildiri de ilginç konulara değinmiş ve “barış” nağraları altında “bu suça ortak olmayacağız” mesajı vermişler. Peki suç nedir? Bu ülkenin bölünmesine karşı devletin birimlerinin göstermiş olduğu reaksiyon suç bağlamında nasıl değerlendirilir?
Akranları yeri yerinden oynatırken bizim “akademisyenler” toplumsal duyarlılık yapıyorlar. Peki tamam. Bırakalım bilimi şimdilik bir kenara. Bu ülkede acı çeken tek halk Kürtler mi? Ya da şöyle soralım isterseniz. Bu ülkede devlet Kürtlere zulüm mü yapıyor?
Geçenlerde insanlık adına “Ahıska Türkleri”ni Bitlis’e yerleştirdi devletin ilgili birimleri. Sevindik bizlerde. Lakin aynı akademisyenler piyasa da yoktu! Neden? Oysa ki o akademisyenlerin savunduğu gurup Bitlis’i sözde Kürdistan’a bağlı bir şehir yapmıştı. Nerede toplumsal duyarlılık? Rus savaş uçağı tam tesisat ülke sınırlarına girdi. Akabinde bir takım olaylar yaşandı. Nerede toplumsal duyarlılık? Fransa’da, İsviçre’de hiçbir dayanağı olamayan “Sözde Ermeni Soykırımı”nı inkar etmek ceza kapsamına alındı ve düşünce özgürlüğü hiçe sayıldı. Nerede toplumsal duyarlılık. Charlie Hebdo isimli aşağılık bir dergi önce İslamiyet’in “kutsal değerlerini” hiçe saydı, akabinde Suriyeli minik Aylan’ın ölmeseydi nasıl biri olacağını karikatürize etti. Nerede adalet?
 
Aslında yazılacak çok şey var. Lakin bizim “akademisyenler”in gözleri kör, gönülleri kör, kulakları sağır. Onlar bilimle de uğraşmaz. Böyle açıklama yaparlar. Açıklama da “Devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete hemen şimdi son vermesini talep ediyor, bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak sessiz kalıp bu katliamın suç ortağı olmayacağımızı beyan ediyor, bu talebimiz yerine gelene kadar siyasi partiler, Meclis ve uluslararası kamuoyu nezdinde temaslarımızı durmaksızın sürdüreceğimizi taahhüt ediyoruz.” diyor bizim “akademisyenler”. Ama az yukarıda “…  bu amaçla ulusal ve uluslararası bağımsız gözlemcilerin yıkım bölgelerinde giriş, gözlem ve raporlama yapmasına izin verilmesini talep ediyoruz.” diye bir cümle kullanıyor. Şimdi ey aydın insanlar, “akademisyenler” girmediğiniz, görmediğiniz bir yerde ne olduğunu nereden biliyorsunuz? Resmi makamların açıklamalarını hiçe sayıp kafanıza göre bir yerlerden bilgi kırıntıları alıp bildiri yayınlamayı adil mi buluyorsunuz?
Devlet teröristle pazarlık yapmamalı. Yapınca neler olduğunu görüyoruz. Siz samimi olsaydınız Fırat’lar ölürken de Serap’lar yanarken de aynı açıklamayı yapardınız. Bu ülkeye bu kadar zarar veren insanlara gerekli tüm kanuni işlemlerin yapılmasını istiyorum. Ben sadece adalet istiyorum.

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: nebeta

16 yorum

 1. İnsan Hakları adı altında bölücülük yapan zihniyet okusun bu yazıyı.

 2. faruk çamdal

  nerde

 3. İsteğiniz hepimizin temennisi.

 4. bende istiyerim

 5. Aslı Gürbüz

  Bende istiyorum!

 6. Mehmet Demir Ertürk

  Kesinlikle katılıyorum.

 7. Mehmet Demir Ertürk

  Şu soykırım diye inleyen Ermenileri de içine katmak lazım. Onlarda yalancı.

 8. Bora Hakkıoğlu

  Bende Adalet İstiyorum

 9. Kamil Güvenver

  Yaşasın adalet

 10. sonuna kadar adalet

 11. Ya İstiklal
  Ya Ölüm
  Bende Adalet İstiyorum

 12. BENDE ADALET İSTİYORUM. YETER BUNLARDAN ÇEKTİĞİMİZ. KOBANİ KOBANİ DEMEYİ BİLİYORLAR. GARDAŞLARIMIZ GELMİŞ HOŞ GELMİŞ SEFA GETİRMİŞ.

 13. Hilmi Soylu haklı. Bizde adalet istiyoruz.

 14. asım kenan yıldızoğlu

  yazıda da denildiği gibi devlet teröristle pazarlık yapmaz

 15. İDAM GERİ GELSİN

 16. helal olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir