Ana Sayfa » Haberler » Ahıska Türkleri » Doğru Bakış Açısı

Doğru Bakış Açısı

Yaklaşık son 3 haftadır Ahıska Türkleri’nin gündeminde DATÜB ile PKK terör örgütü arasında ki ilişki var. DATÜB’e bağlı farklı isimlerin (Ziyattin Kassanov, Sedir Eyübov, Aydın Mammedov, v.s.) daha önce FETÖ ve PKK ile bağlantısına dair haberler ortaya çıkmıştı zaten. DATÜB’e bağlı isimler daha önce çıkan haberler hakkında hiçbir zaman yalanlama yapmadı. Yani var olan hiçbir iddia bu isimler tarafından reddedilmedi. Bugün gelinen noktada ise iki soru gündemde. Ahıska Türkleri “bundan sonra ne olacak” diye sorarken DATÜB’e bağlı isimler “bu olaydan nasıl sıyrılırız” sorusunun cevabını aramakta. Bugünkü yazımda DATÜB’ün sorusuna cevap arayacak ve onları bu olaylardan sıyırmaya çalışacağım. Tabi başarabilirsem…

DATÜB Rusya Temsilcisi Mansur Allazov’u bilmeyen kalmadı şu günlerde. DATÜB Rusya Temsilcisi’nin yaptığı ihanet internetin gücü vasıtasıyla insanlara ulaştırıldı. Yapılan ihanet ilk olarak bu sitede yani Alem Haber’de yayınlandı. Akabinde sosyal medyada paylaşılmaya başlandı ve bugüne kadar yaşanan süreçlerin fitilini ateşledi. Son 2-3 yıldır DATÜB Başkanı Ziyattin Kassanov başta olmak üzere “sosyal medya”nın gücünü küçümseyen herkes gerçekleri görmüş oldu bu sayede. Bu süreçte Alem Haber’in dışında Ahiskalilar.org, ve Ahiskahaber.com isimli internet siteleri konu ile ilgili yayın yaptı. Peki ya medyamızın diğer yayın organları? İşte bu süreç satılmış ve satılmamış medya arasında ki farkı da ortaya koydu! Bu meseleyi başka bir yazının konusunda işlemek kaydıyla daha fazla devam etmiyor ve bu yazının asıl konusuna devam ediyorum…
 
DATÜB Rusya Temsilcisi’nin ihaneti gündeme düştüğü andan itibaren DATÜB Korosunda (DATÜB isimli STK’yı aklamaya çalışanları temsilen kullanılmış bir benzetmedir) tek bir şarkı söylenmeye başladı. DATÜB Korosunun var gücüyle söylediği şarkının adı “DATÜB Suçsuzdur” olarak tarihe geçti. Ancak işler DATÜB’ün istediği gibi gitmedi ve DATÜB Korosu’nun söylediği bu şarkıyı Ahıska Türkleri beğenmedi! Bunu bile göremeyecek kadar aciz bir düşünce sistemine sahip beyinler ise farklı manevralar ile çamur atma politikasını gütmeye başladı.
 
Bu çamur atma politikasına yönelik süreçte yer alan isimlere geçmeden önce bir konuya açıklık getirmek isterim. DATÜB Bursa Temsilciliğinde/Ofisinde “KAÇAK” bir şekilde “MAAŞ” karşılığında çalışan o çocuğu dikkate almamak gerekir. Emir kulları yıllardır olduğu gibi hala “PARAYI” aldığı yere sadakatini göstermek dışında bir şey yapmaz. Uçan sekreterlerin maaş karşılığında doğrudan saptığı bir dünyada parayla randevu satandan da aynı performans beklenir!
 
İlk manevra hareketi Burhan Özkoşar’dan geldi. DATÜB Rusya Temsilcisi Mansur Allazov’un bir hata (aslında ihanet ifadesini kullanması gerekirdi) yaptığını, bu olayın ardından istifa etmesinin büyük erdem olduğunu belirterek olayı geçiştirmeye çalıştı ve PKK toplantısına katılıp Türkiye’ye iftira atan Mansur’a komplo kurulduğunu ima etti. Hatta kendi yayınına katılan DATÜB Rusya Temsilcisi Mansur’un “soykırım” ifadesini bir kez daha kullanmasına bile ses etmedi.
 
İkinci manevra hareketi DATÜB İcra Komitesi Başkanı Mehmet Taş’tan geldi. DATÜB Rusya Temsilcisi’nin PKK toplantısında Türkiye’ye iftira atan görüntülerini yayınlayanları suçladı ve bunun DATÜB’ü yıkmaya yönelik bir teşebbüs olduğunu ifade etti. Oysa ki konuyla ilgili ilk haberi yapan ve videoyu ilk yayınlayan kişi olarak böyle bir çalışmanın içinde süreç boyunca hiç yer almadım. DATÜB’ten tek beklentim vardı. DATÜB’ün, Rusya Temsilcileri olan Mansur Allazov’u, Cumhuriyet Savcılığına şikayet etmeleri. Bunun dışında tek bir beyanım dahi olmadı! Ancak koro giderek kalabalıklaşıyor ve gür bir sesle aynı şarkıyı söylüyordu.
 
Üçüncü manevra hareketi DATÜB İcra Komitesi Başkanvekili İbrahim Agara’dan geldi. Onun manevrası ile ilgili kaleme aldığım “İzmir’li Mesih Agara” isimli yazıyı en aşağıda ki linkten okuyabilirsiniz.
 
Dördüncü manevra hareketi ise DATÜB Gençlik Kolları Genel Koordinatörü İbrahim Hasanoğlu’ndan geldi. Aslında ilk hamle beklediğim isimlerden biri O’ydu. Nedenini bilmediğim bir gecikme yaşadı. Belki de bir fırsat bekledi. Bu fırsatı bulduğunu sandığı anda ise harekete geçti. Rusya Ahıska Türkleri Vatan Cemiyeti Başkanı Cavit Aliyev’e yönelik bir suçlama yaptı. Söz konusu Vatan Cemiyeti üyelerinin de PKK toplantısına katıldığını söyleyerek “DATÜB bu işin faturasını ödedi, Vatan Cemiyeti’nin gücü varsa KDV’yi de o ödesin” dedi. Aslında güzel bir istekti bu. Ancak sürekli vergi kaçıran (mecaz anlamda kullanılmıştır) ve KDV’nin ne olduğunu bilmeyen bir ismin KDV’yi diline dolaması ilginçti!
 
Vatan Cemiyeti olarak lanse edilen isimlerin Cavit Aliyev’in başkanlığını yaptığı Vatan Cemiyeti ile hiçbir bağlantısı yoktur. Söz konusu isimler Cavit Bey başkanlığa geldiği günden Vatan Cemiyeti kadrolarında görev almamıştır. 23 Mart 2018 tarihinden beride bu isimlerin Vatan Cemiyeti ile resmi bağı kesilmiştir. Peki kimdir bu isimler?
 
Bu isimler DATÜB’te daha önce delegelik yapmış, 4 Kasım 2017’de Kazakistan’da yapılan DATÜB 3. Kurultayı’na Rusya Delegesi olarak DATÜB tarafından davet edilmiş isimlerdir. Şayet DATÜB Gençlik Kolları Genel Koordinatöri İbrahim Bey, ASU’yu FETÖ’ye devretmek yerine Ahıska Türkleri’ni ilgilendiren konular ile yakından ilgilenseydi bu konuları bilirdi. DATÜB Gençlik Kolları tarafından Genel Koordinatör olarak atanan bu ismin lansmanına FETÖ ile olan bağınıda ekleyin. Bu sayede az da olsa gerçeklere yaklaşmış olursunuz.
 
Tabi bu manevra sahibi isimlere Ahıskalı olmayan sekreterlerden, Facebook’ta açılan sahte hesaplara kadar bir çok isim katıldı. Maaşlı çalışanları ve sahte hesap sahiplerini dikkate almadım ki yazı uzamasın.
 
DATÜB Korosu’nun söylediği şarkıya en güzel cevabı ise DATÜB Disiplin Kurulu verdi. DATÜB Disiplin Kurulu, Rusya Temsilcileri olan Mansur Allazov’un kendi hür iradesiyle PKK toplantısına katıldığını ve konuşma yaptığını, temsilcilerine karşı bir komplo kurulmadığını ifade etti. DATÜB Disiplin Kurulu’nun almış olduğu kararın halkımız nezdinde tatmin edici bir geçerliliği olmasa da DATÜB Korosu üzerinde susturucu bir etki yapacağına inanıyorum.
 
 
İzmir’li Mesih Agara: http://www.alemhaber.net/izmirli-mesih-agara/

EK 1: DATÜB İcra Komitesi Başkanı Mehmet Taş'ın Açıklaması

EK 1: DATÜB İcra Komitesi Başkanı Mehmet Taş'ın Açıklaması

EK 2: DATÜB Disiplin Kurulu Kararı

EK 2: DATÜB Disiplin Kurulu Kararı

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: nebeta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir