Ana Sayfa » Haberler » Ayşe Begüm'den Altın Madalya

Ayşe Begüm'den Altın Madalya

Milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, Portekiz’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Kupası’nda altın madalya kazandı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Portekiz Cantanhede kentinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Kupası’nda ilk kez büyükler kategorisinde yarışan Ayşe Begüm Onbaşı, altın madalyanın sahibi oldu.
Bakan’dan Tebrik Mesajı
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Portekiz’in Cantanhede kentinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Kupası’nda ilk kez büyükler kategorisinde yarışan ve altın madalyanın sahibi olan Ayşe Begüm Onbaşı’yı, bir tebrik mesajıyla kutladı. Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Portekiz’in Cantanhede kentinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Kupası’nda ilk kez büyükler kategorisinde yarışarak altın madalya kazanan Milli Cimnastikçimiz Ayşe Begüm’ü tebrik ediyorum. Milli sporcumuz genç ve gelecek vaat eden bir sporcu olarak her zaman bizleri gururlandırıyor ve büyük sevinç yaşatıyor. İnanıyorum ki her başarı Ayşe Begüm için bir başlangıç olacak. Onun spor yaşamı boyunca çok büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum. Bu başarıda emeği olan herkesi tebrik ediyor, milletimize yaşattıkları gurur ve mutluluktan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.”

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: alemhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir