Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Sigaraya Bir Zam Daha Mı Geliyor

Sigaraya Bir Zam Daha Mı Geliyor

Sosyal medyada kulaktan kulağa yayılan “sigaraya yeni zam geliyor” iddiası bir anda dijital gündeme damgasını vurdu. Sosyal medyadaki zamlı fiyat paylaşımlarına göre en düşük sigara 20 TL olacak.

Vatandaşın geçim sıkıntısı çektiği bu dönemde akaryakıt, çay, elektrik derken zamların ardı arkası kesilmiyor. Zamlar en çok kullanılan kalemlere uygulanıyor.
Sosyal medyada dudak uçuklatan bir zam iddiası daha dolaşmaya başladı. Sosyal medyada gündeme gelen iddiaya göre, sigaraya yeni zam kapıda. Uygulamaya konulacağı öne sürülen zam ‘pes’ dedirtecek cinsten.
Kimi iddialara göre sigara zammı yarın, kimisine göreyse ocak ayının başında uygulanmaya başlayacak. Sosyal medyada dolaşan iddialara göre, zam sonrası en ucuz sigara 20 TL’den satılacak. İşte sosyal medyada dolaşan o rakamlar:

Sigara markalarının isimlerinin basın yayın organlarında yayınlanması ilgili kanun maddesiyle yasak olduğu için sigara markalarını mozaikleyerek yayınlıyoruz.
Sigaraya zam yapıldığı iddialarına ilişkin British American Tobacco (BAT) Türkiye’den açıklama yapıldı.
British American Tobacco (BAT) Türkiye’den yapılan açıklamada şunlar dendi:
“Bugün bazı sosyal medya hesaplarından British American Tobacco Türkiye ürünlerine zam yapılacağı şeklinde verilen haberler ve sözde zamlı fiyat listeleri gerçeği yansıtmamaktadır. Kurumumuzun ürünlerine yönelik aldığı bir zam kararı yoktur. Gerçek olmayan ve kurgulanmış görseller ile servis edilen, ne amaçla yapıldığını anlayamadığımız bu tür haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.”

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: alemhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir