Kendime Övgü

Bir yazı kaleme aldım Vatana Dönüş Yalanı diye. İlk tepki Burhan Özkoşar’dan geldi. Aynı düşüneceğiz diye bir şey yok. İllahaki farklı düşüncelerimiz olacak. Ancak bizim tek davamız öncelik VATAN olmalıdır bunda hiç şüphe yok. Ancak ben bir şeyler anlatmak isterken hemen bazı mihraklar devreye girerek Burhan abinin yazılarını ve yorumlarını aleyhime kullanmaya başladılar. Aramızdaki görüş ayrılığının ne derece derinleştiğini gösteren bir durumdur. Halbuki biz öncelikle aramızda bazı gerçekleri görmemiz lazım. Gerçekten iyi niyetli çalışanları seçerek tek hedefe odaklanmamız gerekiyor. İşte o zaman vatana dönüş yalan olmaktan çıkacaktır.

Şimdi bazı örnekler ile Burhan abinin çabalarının nasıl boş kaldığını göstereyim. Yazım yayımlandığında Avrupa Konseyi’nde Burhan Özkoşar’ın Vatana Dönüş mücadelesinde nasıl ter döktüğünü bilenlerdenim. Belki de onu bu konuda en yakın izleyenlerin başında geliyorum. Şu anda tek tabanca çalışıyor. Ancak sonuç nereye gidiyor? Onun oradaki çabaları vatanda karşılık buluyor mu bugün? Maalesef bunu göremiyorum, zira araştırdığımda elde ettiğim bilgiler beni haklı çıkarırken davamızın ne hale düştüğünü de gösteriyor.
Burhan abi kusura bakma ama sen Fransa’da 47 ülkenin temsil edildiği bir toplantıda vatan için tek tabanca çırpınırken DATÜB web sitesinde yayımlanan haberin aslını araştırdığımda vahim bir sonuca ulaştım.

Fransa Bayrağı

Şöyle ki; Bugün DATÜB’ün üst düzey yöneticisi konumundaki İsmail Molidze’yi (Ahkmadov) göklere çıkaran bir yazı kaleme alınmış. Yazıyı okuyanlar ne kadar kötü ve DATÜB’ün Resmi web sitesine yakışmayanbir yazı olduğunu anlar zaten. Ona değinmeyeceğim. O siz okuyucuların takdiridir, görür değerlendirmenizi kendiniz yaparsınız.
Yalnız bu yazıda Ahıska’ya yerleşen Mevlüt Yusufov ve ailesine yardım ettiğini yazıyor İsmail Molidze. Aslında yardım etmesi bu buna benzer vatanda yaşayan aileler ile yakinen ilgilenmesi DATÜB’deki bir görevidir. Biz yine de Allah razı olsun diyelim gidip ilgilenmiş. Ancak nasıl ilgilenmiş? İşte Mevlüt Yusufov’un sosyal medyada paylaştığı yazı ve akabinde bana gelen sesli kaydı. Benim “Vatana Dönüş Yalanı” adlı yazımı haklı çıkarıyor. Ben yazıyı kaleme alırken aslında geçmiş birikimleri dışa vurmasıydı. Fakat zamanlama o kadar harika oldu ki olaylar ardı ardına gelişti ve beni de çok kısa süre içinde haklı çıkardı.
Mevlüt Yusufov kışın tam ortasında Ahıska’ya gelip Azğur’a yakın bir köyde babasından kalma eve yerleşir. Ancak uzun süre içinde yaşanmadığı için çatıda biriken kar suları evin birçok yerinde akmaya başlar, evde yatak serecek yer kalmaz. Bu şartlarda evde bir hamile kadın ve iki de çocuk yaşamaktaydı. Bu durum karşısında Başta Ahıska’daki Ahıskalılar olmak üzere dünyanın birçok yerinden aileye yardım gelir. Hatta bunu sosyal medyadan dünyaya duyuran da Burhan Özkoşar’dı. O günlerde görüştüğümüzde amaç bu ailenin kışı çıkarmasıydı. Yani kısa vadeli bir çözüm. Bu başarıldı.
Gelelim şimdi beni haklı çıkaran konuya; Vatana dönüş yolunda amaç nedir? Bir aile daha fazladan vatana yerleştirmek: Peki vatana ailelerin yerleşmesi için görevli olan ne diyor? Bakın onuda Mevlüt Yusufov’un ağzından dinleyelim. Geçtiğimiz 10 Nisandaki paylaşımında aynen şöyle yazıyor “………  “
Şimdi İsmail Molidze asli görevini nasıl yerine getiriyor. Vatana dönmeyin. Hatta ses kayıdında Mevlüt Yusufov “İso bana dediki ben kağıtlarını düzelteyim sen Türkiye’ye git…..”
İşte benim Vatana dönüş yalanı dediğim olay budur. DATÜB’de birlikte çalıştığı Burhan Özkoşar bu konuya bakın bakalım ne diyecek? Bana göre Burhan Özkoşar’ın tek başına çalışması vatan yolunda ve vatana gitmek isteyenlerin yerleşmesini sağlamaya yetmeyecektir. Dolayısıyla bu da sonunda yalan olacaktır.
Fakat ben bu kpnuda farklı düşünüyorum, Vatanı kazanmamız konusundaki düşüncelerimi bir sonraki yazımda okuyabilirsiniz. Bu yazılarıma dizi halinde devam edeceğim.
[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Yukarıda okumuş olduğunuz bu yazı 28 Nisan 2017 tarihinde Burhan Özkoşar tarafından kaleme alınmıştır. Yazıda yer alan hiçbir ifade düzenlenmemiştir. Yazı Burhan Özkoşar’ın bize gönderdiği gibi yayınlanmıştır.[/box]

Burhan ÖZKOŞAR

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu