Ana Sayfa » Haberler » Kutlu Olsun 19 Mayıs

Kutlu Olsun 19 Mayıs

99 yıl önce bugün bir umut doğdu Samsun’da. Sarı saçlı, mavi gözlü bir kahramanın gönlünde olan inançla başladı herşey. Kim bilebilirdi ki dünyaya yön verecek olayların başlangıcı Bandırma isimli vapurla Samsun’a çıkan bu kahraman sayesinde gerçekleşecek…

19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal, bütün makam ve mevkileri elinin tersiyle iterek, çok sevdiği askerlikten bile istifa ederek kendini vatanın müdafaası için adadı. Kolay değildi baş koyduğu yol ama O bir Türk Kahramanıydı. Her Türk gibi O’da severdi zor olan şeyleri. Sevdiği şeyi de yaptı. Zor olanı başardı ve sönmüş bir imparatorluğun küllerinden büyük bir devlet kurdu. Adına da “Türkiye Türklerindir” sözüne atfen Türkiye dedi. 29 Ekim 1918’de başlayan mücadeleye atıfla, 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet sonrası son halini aldı O’nun kurduğu vatanımızın adı. Türkiye Cumhuriyeti!

Bugün bu kutlu yürüyüşün 99. yıl dönümünü kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmaktan imtina eden TBMM Başkanı’na inat her yerde, her zaman Mustafa Kemal ismini yaşatacağız. Hepimiz bir Mustafa Kemal’iz. Ulu Önderimiz bu vatanı biz gençlere emanet etti. İşte bu emanetin vermiş olduğu gurur ve heyecanla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Spor ve Gençlik Bayramı’nızı kutlarım.

Türkiye İYİ olacak.

Leyli KEMAL
İYİ Parti Antalya 27. Dönem
Milletvekili A. Adayı

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?
Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: Alem Haber

Alem Haber içerik botudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir