Ne Oluyor Bizim Bu Ahıskalılara – 1

 
Kıymetli okuyucular, birkaç gündür sosyal medyadan bazıları özellikle DATÜB’den dolayı şahsıma saldırıyorlar. En son Ali Kamilcihan diye biri hakkımda asılsız ve iftira dolu ithamlarda bulunuyor. Facebook sayfalarında polemiklere girmektense, dizi halinde yazarak hem şahsımı ve DATÜB’ü hedef alan bu asılsız iftiralara cevap vermek, dolayısıyla da sizleri bazı konularda bilgilendirmek istedim.

Birçoğunuz hatırlayacaksınızdır buna benzer sataşmaları geçmişte de çok gördük. Bugün yaşadıklarım, geçmişte yaşadığım AHİMED konusunu hatırlattı bana.
Sahi biliyor musunuz AHİMED nerede?
O dönemde (2011 – 2014) gençlerimizi peşinize takıp cemaatlerin amacına hizmet etmeyin dediğimde koro halinde hakaretler hatta küfür edenler şimdi neredeler acaba?
Ben söyleyeyim, FETÖ içinde ya uyuyan hücrelerin içine karıştılar sesleri çıkmıyor, günü geldiğinde tekrar harekete geçecekler ya da hatalarını anladılar ama iş işten geçti gururlarına yediremiyorlar piyasaya çıkmaya.
İkinci belirttiğim durumda olanlar çıkıp erdemlice özeleştiri yaparak hata ettiklerini söylerlerse şenliğimiz içinde daha fazla itibar görürler. Bugüne kadar çıkmadıklarına göre bana kalırsa bunlar FETÖ içinde uyuyan hücreler ile beraber hareket etmekteler.
Geçmişi fazla anlatmak istemiyorum merak edenler girer arşivlerden yaşananları arar bulurlar.
 
Asıl gelelim şu bizim Ali Kamilcihan’ın şahsımı ve DATÜB’ü hedef alan asılsız iftiralarına;
Türkiye’de yaşayıp sadece Türkiye’deki Ahıskalıların sorunlarını gören gözler Davaya kör bakar. Dünyanın 10 ayrı ülkesinde yaşayan Ahıskalıların sorunlarına duyarsız kalırlar. 600 bine yakın Sürgüne Uğramış Ahıskalı var bunların sadece 70-80 bini Türkiye’de yaşamaktadır. Ya 500 binin sorunları ne olacak?
İşte DATÜB (Dünya Ahıska Türkleri Birliği) kuruluş amacı dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan Ahıska Türklerinin sorunları ile ilgilenmektir. Vatana dönüş ise ana amaçtır.
Şahsıma saldıranlar beni ne ile itham ediyor? Ben Ahıskalılara “Vatansız” demişim. Peki nerede demişim? Rusya’dakilerine, Özbekistan’dakilerine…
Şimdi Ali Kamilcihan ve onun adını kullanıp şahsıma saldıran şahıs R…  ve de onlar gibi düşünenlerde biliyor ki Türkiye’de bir hastanede “Vatansız Sığınmacılar” yazdıkları için ilk tepki gösteren ve resmi yoldan harekete geçen Burhan Özkoşar olmuştur. Siz neredeydiniz o günlerde Ali Kamilcihan? Böyle bir yanlış ithamda bulunmak haksızlık değil mi? Nankörlük değil mi?
Erzincan’a getirilenlere karşıymışım. O kadar yazdık her platformda dile getirdik. Ukrayna’da Ahıskalılarımın başına bombalar yağarken o insanlarla ağlayan kimdi? Ekranlara çıkıp yalvaran kimdi? Oradaki insanlarımızı Ahıska’ya olmuyorsa da Türkiye’ye getirelim diye yetkililere yazılar yazarak yardım isteyen kimdi?
Biz bunları yaparken sen neredeydin Ali Kamilcihan ve bu kafalar?
Artık daha fazla bu konuda söz söylemek istemiyorum. Sadece Ali gibilerine cevap olarak hakkımda yazılan Alper Turgut ve Veysel Ahıskalı’nın müsaadeleri ile şu yazılarını yayımlıyorum. Bence bu uğurdaki mücadelemi en güzel anlatan satırlardır. Her iki kardeşimin de müsaadesi ile yazılarına burada yer vererek bu konuyu kapatıyorum. Asıl yazacaklarımı 2 ve 3’üncü dizi yazılarımda bulacaksınız.
 
Burhan ÖZKOŞAR
DATÜB Avrupa Temsilcisi
 
 
ALPER TURGUT’UN YAZISI
“Burhan Özkoşar, bu eleştirileri hak ettiniz mi? Niye iftira atıyorlar? Sebebi ne olabilir ki? Ahıska ve Ahıskalı davası için çabaladığınız için mi? Bunca caba, gayret ve mesai kavramı düşünmeden kıt kanat imkanlarınızla çocuklarınız rızkını bu uğurda harcamaktan geri durmadığınız için mi?
Sıcak evinizde Fransız kahvesini yudumlamak varken Ahıska yollarında ralli yaptığınız için mi? Ahıska’daki soydaşlarımız için tasalanıp yanlarına giderken Gürcü Gümrüğünde Gürcüler tarafından ‘Sakıncalı adam olarak” saatlerce mağdur edildiğiniz için mi hak ediyorsunuz?
Ahıska’da tipi esse Fransa’da siz üşüdüğünüz için mi?
Bu davaya sahip çıkıp Ahıska’ya gelenler için el ayak olduğunuz için mi?
İhtiyaçlılar için seferberlik ilan ettiğiniz için mi?
Hastalanan soydaşlarımızı nasıl tedavi ettiririz diyerek kafa yorup Türkiye’ye getirdiğiniz için mi?
Burhan Özkoşar, bunları yaptığı için teşekkür hiç beklemedi.
Özkoşar bunları yaparken teşekkür için değil, aynı coğrafyanın bireyleri olarak ahde vefa örneği sergilediği için mi hak ediyor.
Seni eleştirenler ve iftira atanlara bir sormak lazım, ” Ahıskaki Seyfet dedenin evinin yolunu bilirler mi? Kara kışta Azğur’a gelen bir soydaşımızın yakacak odununun olup olmadığını bilirler mi?
Burhan Özkoşar’a çamur atmak kolay olabilir, ama bu davayla sahip çıkmak için Burhan Özkoşar’ın yüreği kadar yüreğiniz var mı? Varsa işte er meydanı Ahıska’dır. Sizi orada gören var mı? Burhan Özkoşar’ı çok görüyoruz. Gelemediği zaman da bizleri postalıyor Ahıska’ya, Azğur’a, Abastuban’a, Ahıska – Tavarni’ye. Siz Orçoşan’ın yolunu bilir misiniz? İşte meydan, işte Ahıska. İftira, çamur atmak bu davaya hep zarar verdi, vermeye de devam ediyor.
Bu davaya sahip çıkmak ve ileriye taşımak için yapılan işler masaya yatırılmalı, eleştirilmeli de. Eleştiri kültürü olmalı. Eleştiri yapabilmek için de er meydanı olan Ahıska ve Ahıskalı ile yakın temasta olunmalıdır.
Bu davaya gönül vermiş insanların şevkini kıracak iftira, itham ve çamur atmaktan uzak durmak gerekir. Birbirimizi eleştirirken de lütfen birbirimizi rencide eden, aşağılayan, ötekileştiren hal ve hareketlerden uzak durmak gerekir. Allah kuru iftiralardan sizi ve sizin gibi bu davaya gönül verenleri korusun. Ahıskalı soydaşlarımıza da Allah sağlık ve sıhhat versin. Ahıska ve Posof’tan selamlar.”
 
Veysel VEYSEL’in YAZISI
 
Sahi sen kimsin Burhan Özkoşar?
 
1-) Ta Fransa’da oturmasına rağmen Ahıska’yı seviyorum diyen herkesten daha çok Ahıska’ya gitmiş bir insan.
2-) 2011 yılında Bursa’da ki dernekleri birleştirme adına hareket başlatmış insan.
3-) Ukrayna’da ki iç savaşta bugünün STK’ları kafalarını kuma gömerken Devleti göreve çağırmış, Ahıska Türkleri’nin yaşadığı dramı ekranlara taşımış insan.
4-) Kimlik, oturma izni v.s. yalanlarla milletin parasını çalanları satırlarında açık açık yazmış insan.
5-) Bugün herkes “FETÖ HAİN” diye bağırıyor. FETÖ’nün güçlü olduğu, çoğu insanın FETÖ’cülere yalakalık yaptığı ya da bulaşmadığı 2010-2013 yılları arasında bizzat FETÖ ile mücadele etmiş bir insan.
6-) Genç, yaşlı, zengin, fakir ayırmaksızın herkesin derdini dinleyen, elinden geldiğince yardım eden insan.
7-) Bugüne kadar bir çok Ahıskalı Genci bilinçlendirmiş, gerekli yerlere yönlendirmiş ve onların milletimiz için çalışmasını sağlamış insan.
8- ) 20 küsur yıldır Fransa’da Fransızlarla birlikte yaşamasına rağmen kendi derdini anlatabilecek kadar akla ve Türkçe’ye sahip olup kendi yazısını kendi adıyla yayınlayabilecek kadar cesur bir insan.
9-) Avrupa Konseyinde yapılan görüşmelerde bugüne kadar yapılmamış olanı yapan, Ahıska ifadesinin yanına Türk ibaresini yazdıran, Gürcüleri (normalde Gürcüler, Ahıska Türkleri için Türk kelimesini kullanmazlar ve onlar Meshi’dir derler) bizim için Türk kelimesini kullanmak zorunda bırakan bir insan.
 
Ya ben böyle gidiyorum madde madde ama aklıma daha kolay bir yöntem geldi. Bu “sen kimsin Burhan Özkoşar” diye soru soran kim? Önce bir onu mu tanısak?
 
Not: Bazı Ahıska Türkleri’ne özel olarak diyorum. Açtırmayın ağzımı. Vatan sevgisinin ne olduğunu, Türkiye’yi kimin nasıl tercih ettiğini, kimlerin neden 1993 yılında Türkiye’ye gelmediğini ve benzer oyunları çok iyi bilen bir insanım. Sabrım tükendi artık! Açtırmayın ağzımı!!!
 
EK: Türkiye’ye dair cümle söyleyenlerin samimiyetini öğrenmek isteyenler İbrahim Gazigil’in Karasevdam Türkiye kitabına baksınlar. Samimi olanların da olmayanların da ismi orada…
 
 
 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu