Sempozyum Başvuru Tarihi Değişti

Mayıs ayında Erzincan’da Dünya Ahıska Türkleri Birliği ve Erzincan Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenecek sempozyumla ilgili haberi Uluslararası Ahıska Türkleri Sempozyumu başlığıyla yayınlamıştık. Daha önce 16 Ocak 2017 olarak belirtilen başvuru tarihi değişti.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Sekreteri Fuat Uçar yoğun talep üzerine başvuru tarihine bir haftalık ek süre eklediklerini belirti. DATÜB Genel Sekreteri Uçar, Alem Haber‘e yapmış olduğu açıklamada “Yurt içi ve yurt dışında onlarca isim başvuru tarihini uzatmamızı istedi. Halkımızın sorunlarını gündeme getirmek ve bunlar için çözüm yolları bulmak amacıyla Dünya Ahıska Türkleri Birliği ve Erzincan Üniversitesi işbirliğiyle hazırlamış olduğumuz sempozyumun son başvuru tarihini 23 Ocak 2017 olarak güncelledik. Ahıska Türkleri üzerine çalışmalar yapan araştırmacılarımız sempozyuma başvuru yapabilirler” ifadelerine yer verdi.
Sempozyum hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği ve Erzincan Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Uluslararası Ahıska Türkleri Sempozyumu.

 
 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu