Seyahatin fotoğraflarını paylaştı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İtalya ziyaretine ilişkin ayrıntıları twitter’da paylaştı. Cumhurbaşkanı Gül, bakanların, her partiden milletvekillerinin, çok sayıda iş adamı ve sanatçıların kendisine eşlik ettiğini belirtti.
“NE GÖKDELEN NE AVM VAR”
İtalya’nın Başkent’i Roma’yı “dünyanın en zengin açık hava müzesi” olarak ifade eden Gül, şehirde tarihi dokunun korunduğuna dikkati çekerek “ne bir gökdelen ne de bir AVM var” dedi.
Şehrin ihtişamlı binaları önünde fotoğraf çektiren Abdullah Gül, “Yüzyıl önceki fotoğraflardaki Roma’nın bugünden tek farkı, yollarında otomobiller yerine at arabalarının olması” ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Gül, Roma’nın en görkemli binalarından olan Quirienale Sarayı’ndan paylaştığı fotoğraf için “İtalyanlar, bir zamanlar papaların, kralların yaşadığı muhteşem Quirienale Sarayı’nda, tarihlerindeki ihtişamı bugün de yaşatıyorlar” dedi.
2 bin yıllık Kollezyum önünde de hatıra fotoğrafı çektiren Gül’ün heyetinde bulunan Fatih Terim’e halkın ilgisi yoğundu.
“ÇOK SAYGIN VE BİLGE”
İtalya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı yapan Gül, Napolitano için ” 1925 doğumlu, çok saygın ve bilge bir devlet adamı.” ifadelerini kulandı.
Gül, Napolitano’nun Türkiye için çok güzel açıklamalarda bulunduğunu belirtti.
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu