Ana Sayfa » Haberler » Ve karar belli oldu
Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Ve karar belli oldu

FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin davada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, aralarında Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 6 sanığın tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

 

Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı FETÖ’nün medya yapılanması davasının görülmesine devam edildi. İstanbul 26’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya, tutuklu sanıklar Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek, Nazlı Ilıcak cezaevinden getirilirken, tutuksuz sanık Tibet Murat Sanlıman’da salonda hazır bulundu. Tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Şükrü Tuğrul Özşengül, SEGBİS aracılığıyla duruşmaya bağlandı. Dün itibariyle sanık savunmalarının tamamlandığı davada, bugün avukatların tahliye taleplerine yönelik beyanları alındı. Davada görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, Ahmet Altan, Mehmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Şükrü Tuğrul Özşengül ve Yakup Şimşek hakkında mevcut delil durumu, adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalması, kaçma şüphesinin olması ve tutuklama tedbirinin yeterli olması sebebiyle tutukluluk hallerinin devamına hükmetti. Tutuksuz sanık Murat Tibet Sanlıman hakkındaki adli kontrol tedbirlerinden imza atma tedbirinin kaldırılmasına ve yurt dışı çıkışı yasağının devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Ahıska Türkleri'ni biliyor musunuz?

Yazar: Alem Haber

Alem Haber içerik botudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir